Encyklopedia Antykultury to rozbudowany, wieloetapowy projekt stworzenia niezależnego źródła wiedzy dla społeczeństwa narażonego od wielu lat na szkodliwe działanie tzw. dezinformacji. Gdy opisujemy ten problem, w rzeczywistości mamy na myśli notoryczną manipulację, której ofiarami padają nie tylko odbiorcy mass mediów przed telewizorami i ekranami, ale również uczniowie i studenci funkcjonujący w systemie powszechnej oświaty. Zagrożeniem tym jest marksizm, ideologia komunizmu, która zapuściła głęboko swoje macki w świecie kultury, nauki i polityki, kamuflując się i usypiając naszą uwagę.

Obecnie występuje pod wieloma nazwami, a niektóre jej warianty mogą z pozoru przypominać popłuczyny po XIX-wiecznych, a więc przestarzałych koncepcjach. Jest to mylne wrażenie, marksizm bowiem był i nadal jest najbardziej zbrodniczą ideologią w dziejach świata. Manifestując się jako feminizm, Gender, postmodernizm, dekonstrukcjonizm, performatywizm, antypsychiatria czy nawet federalizm europejski, w dalszym ciągu nie odżegnuje się od swoich pryncypiów. Stwarza konflikt nie do rozwiązania, które może zakończyć się jedynie na drodze rewolucji, a więc całościowego przekształcenia społeczeństwa według zamysłu ideologów.

Osoby zainteresowanie wsparciem przedsięwzięcia mogą nie tylko przeznaczyć na inicjatywę dowolną kwotę darowizny (PayPal, Patronite lub konto bankowe), ale również zaangażować się bezpośrednio. Poszukujemy grafików, montażystów, programistów, tłumaczy oraz – przede wszystkim – oczytanych, pełnych zapału i dysponujących dobrym piórem autorów. Planujemy opracowywanie haseł, artykułów, prac zbiorowych, a nawet e-booków. Wszystkie materiały zamierzamy kierować do społeczeństwa, a zwłaszcza uczniów i studentów, ponieważ to od młodego pokolenia zależy przyszły poziom intelektualny naszych kadr.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Schemat rozwoju marksizmu
Schemat marksizmu